Podsumowanie turnieju 11. Radom Basket Cup

Zakończyliśmy 11. edycję Międzynarodowego Turnieju Koszykówki Dziecięcej Radom Basket Cup. Bardzo dziękujemy za udział wszystkim drużynom, trenerom, rodzicom i wszystkim, którzy przybyli na nasz turniej cieszyć się koszykówką i sportową rywalizacją.
W tym roku w turnieju wzięło udział 56 drużyn z Polski, Litwy, Czech, Słowacji, Niemiec i Ukrainy.
56 drużyn to ponad 800 osób, które przybyły w ten weekend do Radomia! Cieszymy się i dziękujemy, że co roku tak licznie nas odwiedzacie by zagrać w Radom Basket Cup.
Cztery drużyny, które zajęły 1. miejsce w swojej kategorii mają zagwarantowany bezpłatny udział w kolejnej edycji Radom Basket Cup, która odbędzie się w dniach 8-11.06.2023. ZAPRASZAMY!
Dzięki współpracy Basket Campu i Radom Basket Cup każdy MVP z danego rocznika otrzyma PUCHAR BASKET CAMPU, który jest zaproszeniem do darmowego uczestnictwa w najbliższej edycji Campu. Jadąc do Wałcza każdy MVP będzie miał pewność, że perfekcyjnie przygotuje się do nowego sezonu i efekty ciężkiej pracy zobaczy na parkiecie już w pierwszych meczach ligowych.
Tegoroczny Radom Basket Cup został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Radomia Pana Radosława Witkowskiego, Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika oraz Prezesa Polskiego Związku Koszykówki Pana Radosława Piesiewicza.

Bardzo dziękujemy naszym partnerom, dzięki którym rozegraliśmy turniej:

  • SportLive
  • Urząd Miejski w Radomiu
  • Wodociągi Miejskie w Radomiu
  • Bursa Szkolna nr1 w Radomiu
  • Uniwersytet Technologiczno – Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu
  • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu
  • Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu
  • Trend Glass Sp. z o.o.
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Radomiu
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Radomiu
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 29 w Radomiu
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33 w Radomiu
  • III Liceum Ogólnokształcące im. Dionizego Czachowskiego w Radomiu
  • V Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta w Radomiu
  • XIII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Polskich Noblistów w Radomiu

Wyniki poszczególnych kategorii:

Kategoria U-13 (rocznik 2009)
1.     NKA I Hegelmann Litaune (Litwa)
2.     ŁKS Szkoła Gortata Łódź (Polska)
3.     Akademia Koszykówki Legii Warszawa (Polska)
4.     Tigers České Budějovice (Czechy)

MVP – Žygimantas Statkus NKA I Hegelmann Litaune (Litwa)
All Star Five Team
1.     Martynas Šimašius NKA I Hegelmann Litaune (Litwa)
2.     Laurynas Mačenskas NKA I Hegelmann Litaune (Litwa)
3.     Jędrzej Antczak ŁKS Szkoła Gortata Łódź (Polska)
4.     Franciszek Chyliński Akademia Koszykówki Legii Warszawa (Polska)
5.     Matej Smid  Tigers České Budějovice (Czechy)

Kategoria U-12 (rocznik 2010)
1.     PGE Spójnia SP 3 SMS I Stargard (Polska)
2.     SKS Gama Starogard Gdański (Polska)
3.     MKS Piotrówka Radom (Polska)
4.     Sršni Písek (Czechy)
MVP – Alan Grudziński – PGE Spójnia Stargard
All Star Five Team
1.     Daniel Nemecek Sršni Písek (Czechy)
2.     Jan Kutkiewicz MKS Piotrówka Radom
5.     Brajan Wysiecki  SKS Gama Starogard Gdański (Polska)
3.     Natan Kolasiński PGE Spójnia SP 3 SMS I Stargard (Polska)
4.     Wojciech Miziołek PGE Spójnia SP 3 SMS I Stargard (Polska)

Kategoria U-11 (rocznik 2011)
1.     SKS Gama Starogard Gdański (Polska)
2.     Tiger Berlin (Niemcy)
3.     MKS Strzelce Opolskie (Polska)
4.     MKS Piotrówka Radom (Polska)
MVP – Piątkowski Wiktor        SKS Gama Starogard Gdański (Polska)
All Star Five Team
1.     Iga Nitschke – Bycza Akademia SP2 Gniezno
2.     Franciszek Rzymczyk MKS Piotrówka Radom (Polska)
3.     Szymon Studziński MKS Strzelce Opolskie (Polska)
4.     Finn Hach  Tiger Berlin (Niemcy)
5.     Truszczyński Jan SKS Gama Starogard Gdański (Polska)

Kategoria U – 10 (rocznik 2012)
1.     NKA Agave Green (Litwa)
2.     Akademia Młodych Dzików Warszawa (Polska)
3.     NKA Agave Black (Litwa)
4.     ORLEN Akademia Koszykówki BM Stal Ostrów Wlkp (Polska)
MVP – Adrijus Ruseckas  NKA Agave Green (Litwa)
All Star Five Team
1.     Domas Martinkus NKA Agave Green (Litwa)
2.     Kajus Budinas  NKA Agave Green (Litwa)
3.     Franciszek Czerwonka Akademia Młodych Dzików Warszawa (Polska)
4.     Joris Vaškus NKA Agave Black (Litwa)
5.     Alan Włosiak ORLEN Akademia Koszykówki BM Stal Ostrów Wlkp (Polska)

Pełna klasyfikacja miejsc dostępna jest tutaj:Klasyfikacja końcowa 11.RBC

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.