Harmonogram, grupy oraz regulamin turnieju

Podział na grupy U13 
 Grupa AGrupa BGrupa CGrupa D
1.KS Akademia Koszykówki PoznańBS VisaginasBC Hizhaki KievMUKS Pivot Piastów
2.MKS Piotrówka RadomUKS Probasket Mińsk Maz.KS Pogoń Ruda Śl.Basket Team Suchy Las
3.BSK Kadet Biała Podl.Warsaw BasketballUKS Gim92 UrsynówMKS Polonia Wawa
4.UKS 1 Marki   
Podział na grupy U12
 Grupa AGrupa BGrupa CGrupa D
1.MKS Piotrówka RadomMKS Polonia WawaWarsaw BasketballAkademia Młodych Dzików
2.MUKS King Tomaszów Maz.ŁKS Szkoła GortataUKS 7 SopotBC Hizhaki Kiev
3.PGE Turów ZgorzelecUKS Bryza KolbudyWKS Śląsk WrocławSKM Zastal Zielona Góra
4.AK Legia WawaEnea Basket Piła  
Podział na grupy U11
 Grupa AGrupa BGrupa CGrupa D
1.MKS Piotrówka RadomSKS Gama Starogard Gd.BS VisaginasPolonia Wawa
2.Basket Team Suchy LasKS Akademia Koszykówki PoznanBSK Kadet Biała Podl.UKS Jedynka Marki
3.MKS Strzelce OpolskieNiedźwiadki PrzemyślMKS GrójecUKS Piątka Lublin
4.Draft WarszawaWarsaw Basketball  

Podział na grupy U10

1. Warsaw Basketball

2. MKS Grójec

3. MKS Piotrówka Radom

Regulamin Międzynarodowego Turnieju koszykówki dzieci: “10 Radom Basket Cup”

  1. Kategorie:

Turniej zostanie rozegrany w czterech kategoriach wiekowych:

  1. U10 (rok urodzenia 2011 i młodsi),
  2. U11 (rok urodzenia 2010 i młodsi)
  3. U12 (rok urodzenia 2009 i młodsi),
  4. U13 (rok urodzenia 2008 i młodsi).
  1. Liczba zgłoszonych drużyn

U10 – 3

U11 – 14

U12 – 14

U13 – 13

  1. System rozgrywek w kat. U11. U12, U13.

Podczas turnieju każda drużyna rozegra 5/6 meczy.

  1. U11 i U12 (14 zgłoszonych drużyn) – drużyny zostaną podzielone na 4 grupy (2 grupy po 4 drużyny, 2 grupy po 3 drużyny)
  2. U13 (13 zgłoszonych drużyn) – drużyny zostaną podzielone na 4 grupy (3 grupy po 3 drużyny, 1 grupa 4 drużyny)

W grupie drużyny grają systemem „każdy z każdym”.

W drugiej fazie turnieju (U11, U12):

  1. Drużyny, które zajmą w swoich grupach miejsca pierwsze i drugie grają o miejsca I-VIII według ustalonego schematu.
  2. Drużyny, które zajmą w swoich grupach miejsca trzecie i czwarte grają o miejsca IX-XIV według ustalonego schematu.

W drugiej fazie turnieju U13:

  1. Drużyny, które zajmą w swoich grupach miejsca pierwsze i drugie grają o miejsca I-VIII według ustalonego schematu.
  2. Drużyny, które zajmą w swoich grupach trzecie, a w 1 grupie trzecie i czwarte miejsce (łącznie 5 drużyn) grają o miejsca IX-XIII (systemem „każdy z każdym” z zaliczeniem meczu grupowego pomiędzy A-3/A-4.
  1. System rozgrywek dla kategorii U-10M

Drużyny rozegrają turniej w formie festiwalu – 2 rundy „każdy z każdym”.

  1. Zasady gry:
  2. Obowiązują przepisy Międzynarodowej Federacji Koszykówki FIBA,
  3. Obowiązuje system gry „Passarella” (1 i 2 kwarta dwie różne piątki po 4 minuty, 3 i 4 kwarta dowolni zawodnicy),
  4. Czas gry: 4 x 8 minut zgodnie z przepisami FIBA,
  5. Czas trwania przerw:
  • między 1 i 2 oraz 3 i 4 kwartą – 1 minuta;
  • między połowami 2 minuty
  1. Wynik spotkania musi być rozstrzygnięty

Czas dogrywki  2 min zgodnie z przepisami  FIBA,

  1. W każdej kwarcie i dogrywce trener może wziąć po jednym czasie, czas dla trenera wynosi 1 minuta,
  2. Czas gry zatrzymywany na:
  • rzuty wolne
  • czas trenera
  • w pierwszych trzech kwartach w czas gry zatrzymuje się w ostatniej minucie każdej części gry i na ostatnie 2 minuty czwartej kwarty i dogrywki,
  • w trakcie czwartej kwarty i dogrywki, czas będzie zatrzymywany na zmiany zawodników, przy różnicy punktów mniejszej niż 10.
  1. mecze zostaną rozegrane:
  • turniej U10M: kosze na wysokości 260cm – piłki nr 5
  • turniej U11M: kosze na wysokości 260cm – piłki nr 5
  • turniej U12M: kosze na wysokości 305cm – piłki nr 6
  • turniej U13M: kosze na wysokości 305cm – piłki nr 6
  1. w przypadku równej ilości punktów pomiędzy drużynami decydują
  • wynik bezpośredniego spotkania
  • tabela pomiędzy zainteresowanymi zespołami
  • stosunek punktów zdobytych do straconych
  1. obowiązuje przepisy:
  • trzy sekundy,
  • pięć sekund,
  • osiem sekund,
  • dwadzieścia cztery sekundy (odmierzany przez sędziego boiskowego) zgodnie z przepisami FIBA,
  1. zawodnik, który popełni pięć fauli, zostanie poinformowany o tym przez sędziego i musi opuścić boisko,
  2. rzuty osobiste: po pięciu przewinieniach drużyny w kwarcie, następne karane jest dwoma rzutami osobistymi,
  3. jeżeli zespół posiadający piłkę będzie w ocenie sędziego grał „na czas”, sędzia zaczyna odliczanie 7 sek. wyraźnie sygnalizując to ruchem ręki oraz komunikatem „7 sekund do rzutu” (w przypadku braku zegara 24 sekund),
  4. w sytuacji gdy oba zespoły mają stroje sportowe tego samego koloru to drużyna, której kolor koszulek nie jest godny z zasadą: gospodarz jasny, gość ciemny musi zmienić stroje lub założyć narzutki (znaczniki),
  5. w turnieju obowiązuje nakaz obrony systemem „każdy swego”. Nakaz obrony systemem „każdy swego” wyklucza obronę „zona press”, czyli obronę strefową na całym boisku. Dozwolone jest natomiast stosowanie obrony „każdy swego” na całym boisku z podwajaniem w dowolnym miejscu boiska,
  6. jeżeli którakolwiek z drużyn nie stawi się w ciągu 15 minut na wyznaczone spotkanie drużynie przeciwnej przyznawany jest walkower.
  1. W kwestiach spornych rozstrzyga sędzia główny zawodów i organizator.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *