Regulamin Międzynarodowego Turnieju "7 Radom Basket Cup"

1. Organizator podczas rozgrywek zapewnia opiekę medyczną, obsługę sędziowską, wyżywienie i zakwaterowania podczas trwania turnieju.

2. Organizator w przypadku nie skorzystania z zaproszenia na turniej, zastrzega sobie prawo zaproszenia innej drużyny w danej kategorii wiekowej.

3. W zawodach mogą uczestniczyć zawodnicy posiadający aktualne ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków w ramach ubezpieczenia zbiorowego lub indywidualnego.
Uczestnicy są zobowiązani do zachowania się na zawodach zgodne z "etyką sportowca", w przypadku niesportowego zachowania uczestników (zawodników, opiekuna, osób towarzyszących) organizator ma prawo wykluczenia ich z zawodów.

4. Uczestnicy zawodów zobowiązani są do bezwzględnego przestrzegania ładu, porządku i zasad bezpieczeństwa w miejscu przeprowadzania imprezy (dotyczy całego obiektu - sala gimnastyczna, boisko WC, korytarz, świetlica, stołówka itp.), w przypadku stwierdzenia udokumentowanego zniszczenia (wiadomy sprawca) opiekun zespołu ponosi pełną odpowiedzialność materialną za wynikłe szkody, o wszelkich zauważonych faktach naruszenia dyscypliny, porządku i bezpieczeństwa uczestnicy niezwłocznie winni są poinformować organizatora zawodów.

5. W trakcie trwania zawodów uczestnicy bezzwłocznie podporządkowują się poleceniom organizatora zawodów, w przypadku ich niewykonania konsekwencje wynikłe z tego powodu ponosi opiekun zespołu

6. Organizator prosi o zaplanowanie pobytu drużyn w taki sposób żeby wzięły udział w ceremonii otwarcia i zakończenia turnieju.

7. Nagrody:

Zwycięzcy w danej kategorii wiekowej w 7 edycji Radom Basket Cup mają zapewniony darmowy udział w 8 RBC, komplet strojów sportowych dla zwycięzców w danej kategorii wiekowej.

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę turniejową, każdy zespół otrzyma dyplom, pamiątkowe zdjęcie z turnieju, medale i puchary dla trzech pierwszych zespołów, statuetki  dla najbardziej wartościowego zawodnika  MVP turnieju, dla najlepszej piątki  ALL STARS turnieju, dla najlepszego strzelca turnieju, dla najlepszego rozgrywającego i zbierającego turnieju.
Atrakcje – wejście na basen dla uczestników turnieju, darmowe wejście na mecz Rosy Radom w PLK.


 

Regulamin Zawodów Międzynarodowego Turnieju "7 Radom Basket Cup"

1. System rozgrywek:

W każdej kategorii wiekowej zagra od 25 do 36 drużyn, które zostaną podzielone na  grupy. W grupie drużyny grają systemem „każdy z każdym”. Później rozgrywane są ćwierćfinały, półfinały i mecze o poszczególne miejsca. Każdy zespół rozegra pięć spotkań w turnieju.

2. Zasady gry:

Obowiązują przepisy Międzynarodowej Federacji Koszykówki FIBA

System gry „pasarella” (1 i 2 kwarta dwie różne piątki po 4 minuty ,3 i 4 kwarta dowolni zawodnicy)

- czas gry: 4x8 minut zgodnie z przepisami  FIBA

- czas trwania przerw:  a) między 1 i 2 oraz 3 i 4 kwartą – 1 minuta; b) między połowami 2 minuty

- wynik spotkania musi być rozstrzygnięty

- czas dogrywki  2 min zgodnie z przepisami  FIBA

- w każdej kwarcie i dogrywce trener może wziąć po jednym czasie

- mecze zostaną rozegrane:

turniej 2005: kosze na wysokości 305cm - piłki nr 6.

turniej 2006: kosze na wysokości 260cm - piłki nr 5.

turniej 2007: kosze na wysokości 260cm - piłki nr 5.

- w przypadku równej ilości punktów pomiędzy drużynami decydują:
a) wynik bezpośredniego spotkania
b) tabela pomiędzy zainteresowanymi zespołami
c) stosunek punktów zdobytych do straconych

- obowiązuje przepis Trzy (3) sekundy, Pięć (5) sekund,  Osiem (8) sekund, Dwadzieścia cztery (24) sekundy (odmierzany przez sędziego boiskowego) zgodnie z przepisami FIBA

- zawodnik,  który popełni pięć  (5) fauli, zostanie poinformowany o tym przez sędziego i opuszcza grę

- rzuty osobiste:  po pięciu (5) przewinieniach drużyny w kwarcie, następne karane jest dwoma rzutami osobistymi,

- jeżeli zespół posiadający piłkę będzie grał „na czas” w ocenie sędziego. Sędzia zaczyna odliczanie 7 sek. wyraźnie sygnalizując to ruchem ręki oraz komunikatem „7 sekund do rzutu” w przypadku braku zegara  24 sekund

- w sytuacji gdy oba zespoły mają  stroje sportowe tego samego koloru to drużyna, której nie zgadza się kolor koszulki (gospodarz jasny - gość ciemny) ubiera narzutki (znaczniki).

- jeżeli  którakolwiek z drużyn nie stawi się w ciągu 15 minut na wyznaczone spotkanie drużynie przeciwnej przyznawany jest walkower 

3. W kwestiach spornych rozstrzyga  sędzia główny zawodów i organizator.

Uczestnicy / Participants 2020

2007

2008

2009

2010

2.

3. Vilniaus krepšinio mokykla, LT

4. CBQ Tubarões, PT

5. Sokol Písek Sršni, CZ

6. FSCDiM Moskovskogo rayona, BY

7. BK Snakes Orlova, CZ

8. BK Snakes Ostrava, CZ

9. BCJ Ressaix, BE

10. Tiger Berlin, DE

11. BK MŠK Kežmarok, SK

12. BS Riga/Pārdaugava, LV

13. Škola Košarke Never Stop, BA

14. Mobi-Teiwazs Brovary, UA

15. SCB Bourbourg, FR

16. BC Perkunas Kaunas, LT

17. BSK Kadet Biała Podlaska, PL

18. Stowarzyszenie HoopLife Basketball Lublin, PL

19. UMKS Księżak Łowicz, PL

20. AZS UJK Kielce, PL

21. MUKS Pivot Piastów, PL

22. Rawplug Sokół Łańcut, PL

23. Korona Zakrzewo, PL

24. ŁKS Szkoła Gortata Łódź, PL

25. UKS 7 Sopot, PL

26. MKK SP2 Gniezno, PL

27. Twarde Pierniki Toruń, PL

28. Polonia Warszawa, PL

29. Enea Basket Piła, PL

30. MKS Grójec, PL 

31. Bryza SP Kowale, PL 

32. MKS Piotrówka Radom, PL

1.

2. VerTeam Minsk, BY

3. MUKS Piaseczno, PL

4. Hizhaki Kiev, UA

5. Keila KK, EE

6. Mobi Brovary, UA

7. Clube Desportivo Mar e Serra, PT

8. Olimpik-2011 Molodechno, BY

9. NKA Perlas Vilkaviškis, LT

10. Sokol Písek Sršni, CZ

11. BK Snakes Orlova, CZ

12. Playmaker Kyiv, UA

13. Tiger Berlin, DE

14. BS Riga/Pārdaugava, LV

15. Mobi-Teiwazs Brovary, UA

16.  KS Akademia Koszykówki Poznań, PL

17. UKS Herkules Białogard, PL

18. AZS UM MBA Warszawa, PL

19. Biofarm Basket Poznań, PL

20. MKS Ósemka Skierniewice, PL

21. BSK Kadet Biała Podlaska, PL

22. Stowarzyszenie HoopLife Basketball Lublin, PL

23. UKS Nenufar 5 Ełk, PL

24. AZS UJK Kielce, PL

25. Młode Lwy Gdańsk, PL

26. Korona Zakrzewo, PL

27. ŁKS Szkoła Gortata Łódź, PL

28. UKS 7 Sopot, PL

29. MKK SP2 Gniezno, PL

30. UKS Probasket Mińsk Mazowiecki, PL

31. Polonia Warszawa, PL

32.   MKS Piotrówka Radom, PL

1.

2. SKB Zlín, CZ

3. Start Havířov, CZ

4. Hizhaki Kiev, UA

5. Clube Desportivo Mar e Serra, PT

6. Bagira Kyiv, UA

7. Fire Foxes Zaporizhzhia, UA

8. BC Tsmoki Minsk, BY

9. CBQ Tubarões, PT

10. Sokol Písek Sršni, CZ

11. NKA-Hegelmann Litauen, LT

12.   NKA-II Nacionalinė krepšinio akademija, LT

13. Playmaker Kyiv, UA

14. Tiger Berlin, DE

15. BS Riga/Pārdaugava, LV

16. Mobi-Teiwazs Brovary, UA

21. ŁKS Szkoła Gortata Łódź, PL

22. Basket Team Opalenica, PL

23.   UKS Akademia koszykówki Komorów, PL

24. Warsaw Basketball, PL 

25. Biofarm Basket Poznań, PL

26. Stowarzyszenie HoopLife Basketball Lublin, PL 

27. UKS Sprinter DZIKI Basket Mielec, PL

28. Stowarzyszenie Basket Team Suchy Las, PL

29. Akademia Młodych Dzików Wa-wa, PL

30. UKS 7 Sopot, PL

31. Wilki Morskie Majbasket Szczecin, PL

32. MKS Piotrówka Radom, PL

1.  Niedźwiadki Hensfort Przemyśl, PL

2. Warsaw Basketball, PL

3. KS Kociewska Akademia Koszykówki Starogard Gd., PL

4. Pārdaugava, LV

5. BC Tsmoki Minsk, BY

6. NKA Perliukai Vilkaviškis, LT

7. Sokol Písek Sršni, CZ

8. Europale BC WW, FR

9. BK Snakes Ostrava, CZ

10. Tiger Berlin, DE

11. BS Riga/Pārdaugava, LV

12. UKS Piątka Lublin, PL

13. ŁKS Szkoła Gortata Łódź, PL

14. Wilki Morskie Majbasket Szczecin, PL

15.  Bycza Akademia SP 2 Gniezno, PL

16.  MKS Piotrówka Radom, PL

17. Nacionaline krepsinio akademija (NKA), LT

18. SKB Zlín, CZ

Galeria 2019

_DSC0469
_DSC0469
_DSC0714
_DSC0714
_DSC0308
_DSC0308
_DSC0319
_DSC0319
_DSC0417
_DSC0417
_DSC0768
_DSC0768
_DSC0950
_DSC0950
_DSC1005
_DSC1005
_DSC0894
_DSC0894
_DSC0907
_DSC0907
_DSC0941
_DSC0941
_DSC1030
_DSC1030

Sponsorzy

Wybierz jeden z pakietów sponsorskich i dołącz do nas wspierając największy turniej koszykówki dziecięcej.

 
facebook_page_plugin