Prawie 1000 młodych koszykarzy, 68 zespołów z 37. klubów rywalizowało w rocznikach 2004, 2005 i 2006 podczas 6. Radom Basket Cup.

Najważniejsza była zabawa, ale warto podkreślić, że na tle rówieśników, świetnie spisały się ekipy MKS-u Grójec. Chłopcy z rocznika 2006 byli najlepsi, a z 2004 zajęli drugie miejsce.

Zaczęło się w czwartek 18 maja wieczorem, kiedy uczestników przywitała oficjalna ceremonia i fantastyczny pokaz sztucznych ogni. Potem była rywalizacja, praktycznie od rana do wieczora, aż do niedzielnych finałów.
Zakończenie również było uroczyste, nagród indywidualnych i drużynowych bardzo dużo. Wręczali je:
Mazowiecki Kurator Oświaty - Aurelia Michałowska, Przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu - Dariusz Wójcik, Zastępca Prezydenta Miasta Radomia - Konrad Frysztak, Sekretarz Miasta Radomia - Rafał Czajkowski, Kierownik Referatu Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Radomiu - Mirosław Paluch, Twórca Organizacji ROSA - Roman Saczywko, Prezes ROSA SA - Piotr Kardaś oraz gracze występujący w ekstraklasie ROSY Radom - Robert Witka i Igor Zajcew.

ROCZNIK 2006

Najlepszy zbierający – Hubert Gaik (MKS Grójec)
Najlepszy rozgrywający – Lukas Satkevicius (Tornado Kaunas)
Najlepszy strzelec – Antoni Juraszewski (MKS Grójec)
Pierwsza piątka – Gleb Scherstobytov (Prinemanie Grodno), Tymon Paliwoda (Gdynia Sharks), Simas Jasevicius (Tornado Kaunas), Filip Paracaki, Antoni Marczyński (obaj GKS Grójec)
MVP – Antoni Juraszewski (MKS Grójec)

1. MKS Grójec

2. Tornado Kaunas

3. Gdynia Sharks

4. Prinemanie Grodno

5. AZS Skierniewice

6. SKM Litwa

7. Ogre Łotwa

8. Warsaw Basketball

9. MKS Pruszków

10. BK Snakes Ostrava

11. Nickel Basket Akademia Poznań

12. Stela Cieszyn

13. MKS MOS Katowice

14. UKS SP 27 Katowice

15. Debreceni (HUN)

16. UKS 51 Lublin

17. PSP 1 Piotrówka Radom

18. TKM Włocławek

19. PSP 4 Piotrówka Radom

20. MKS MOS Bytom

21. PSP 21 Piotrówka Radom

22. TSK Roś Pisz

23. AZS UJK Kielce

24. MUKS 1811 Unia Tarnów

ROCZNIK 2005

Najlepszy zbierający – Nikita Oboichuk (Basket Odessa)
Najlepszy rozgrywający – Oskar Szydlik (Nickel Akademia Poznań)
Najlepszy strzelec – Kajetan Kuczawski (UKS SP 27 Katowice)
Pierwsza piątka – Dmytro Tytar (Basket Odessa), Jakub Kornatka (TKM Włocławek), Maksymilian Siwik, Kacper Sikora (UKS SP 27 Katowice), Igor Urban (Nickel Akademia Poznań)
MVP – Kajetan Kuczawski (UKS SP 27 Katowice)

1. UKS SP 27 Katowice

2. Nickel Akademia Poznań

3.Odessa Ukraine

4.TKM Włocławek

5. SKM Litwa

6. Tornado Litwa

7. Prinemanie Grodno

8. BK Snakes Ostrava

9. MKS Piotrówka Radom

10. GKK Hanza Gdańsk

11. Ogre Łotwa

12. Tornado Lida Białoruś

13. SKM Zastal Zielona Góra

14. Junior Basket Club Olsztyn

15. MUKS 1811 Unia Tarnów

16. MOSM Tychy

17. AZS UJK Kielce

18. UKS Mikst Międzychód

19. KKS Pro Basket Kutno

20. Warsaw Basketball

ROCZNIK 2004

Najlepszy zbierający – Jędrzej Biernacki (WKK Wrocław)
Najlepszy rozgrywający – Maciej Puchalski (Niedźwiadki Przemyśl)
Najlepszy strzelec – Oliwier Szczęsny (MKS Grójec)
Pierwsza piątka – Klaudiusz Tarnawski (Niedźwiadki Przemyśl), Bartek Jadasz, Kamil Kubiak (obaj WKK Wrocław), Dominik Stasiak (MKS Grójec), Krzysztof Kempa(UKS SP 27 Katowice)
MVP – Szymon Paluch (WKK Wrocław)

1. WKK Wrocław

2. MKS Grójec

3. Niedźwiadki Hensfor Przemyśl

4. UKS SP 27 Katowice

5. Tornado Lida

6. TSK Roś Pisz

7. MUKS 1811 Unia Tarnów

8. KKS Pro Basket Kutno

9. MKS MOS Bytom

10. TKM Włocławek

11. BK Snakes Ostrava

12. Prinemanie Grodno

13. Debreceni (HUN)

14. Polonia Warszawa

15. BK Iskra Svit

16. Warsaw Basketball

17. MKS Rybnik

18. AZS Skierniewice

19. GKK Hanza Gdańsk

20. MKS Piotrówka Radom

21. Gdynia Sharks

22. MKS Pruszków

23. Batory 18 Białystok

24. BK Kazmarok



Turniej rozgrywany był pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Radomia Radosława Witkowskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Radomiu Dariusza Wójcika i Mazowieckiego Kuratora Oświaty Aurelii Michałowskiej.

Galeria

01
01
02
02
03
03
04
04
05
05
06
06
07
07
08
08
 
facebook_page_plugin