1. Informacje ogólne.
  2. Organizatorem Międzynarodowego Turnieju Koszykówki Radom Basket Cup jest Międzyszkolny Klub Sportowy Piotrówka Radom z siedzibą przy ul. Trojańskiej 5 w Radomiu.
  3. Organizator podczas rozgrywek zapewnia opiekę medyczną, obsługę sędziowską, wyżywienie, zakwaterowanie, bezpłatny transport środkami komunikacji miejskiej, bezpłatny wstęp na Aquapark NEPTUN – ul. Wyścigowa 49 oraz do Parku Trampolin „Jump World” – Al. Grzecznarowskiego 29/31.
  4. Każdy uczestnik zobowiązany jest do posiadania dowodu osobistego, ważnej legitymacji szkolnej lub paszportu. w przypadku zastrzeżeń co do wieku zawodnika organizator  może poprosić uczestnika o okazanie w/w dokumentu. Jeżeli po weryfikacji okaże się, że zawodnik jest starszy niż w kategorii której występuje, drużyna przegrywa mecz walkowerem.
  5. W zawodach mogą uczestniczyć zawodnicy posiadający aktualne ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków w ramach ubezpieczenia zbiorowego lub indywidualnego.
  6. Uczestnicy są zobowiązani do zachowania się na zawodach zgodne z "etyką sportowca", w przypadku niesportowego zachowania uczestników (zawodników, opiekuna, osób towarzyszących) organizator ma prawo wykluczenia ich z Turnieju.
  7. Uczestnicy Turnieju zobowiązani są do bezwzględnego przestrzegania ładu, porządku i zasad bezpieczeństwa w miejscu przeprowadzania imprezy (dotyczy całego obiektu - sala gimnastyczna, boisko WC, korytarz, świetlica, stołówka itp.), w przypadku stwierdzenia udokumentowanego zniszczenia (wiadomy sprawca) opiekun zespołu ponosi pełną odpowiedzialność materialną za wynikłe szkody, o wszelkich zauważonych faktach naruszenia dyscypliny, porządku i bezpieczeństwa uczestnicy niezwłocznie winni są poinformować organizatora zawodów lub jego reprezentantów.
  8. W trakcie trwania zawodów uczestnicy bezzwłocznie podporządkowują się poleceniom organizatora zawodów, w przypadku ich niewykonania konsekwencje wynikłe z tego powodu ponosi opiekun zespołu
  9. Organizator prosi o zaplanowanie pobytu drużyn w taki sposób żeby wzięły udział w ceremonii otwarcia i zakończenia turnieju.
  10. Nagrody:

Zwycięzcy w danej kategorii wiekowej Radom Basket Cup mają zapewniony darmowy udział w kolejnej edycji Radom Basket Cup.

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę turniejową, każdy zespół otrzyma dyplom, pamiątkowe zdjęcie z turnieju, medale i puchary dla czterech pierwszych zespołów, statuetki  dla najbardziej wartościowego zawodnika MVP turnieju, dla najlepszej piątki  ALL STARS turnieju, dla najlepszego strzelca turnieju, dla najlepszego rozgrywającego i zbierającego turnieju.

1. Atrakcje:
  • darmowe wejście do AquaParku Neptun dla uczestników turnieju
  • darmowe wejście do Parku Trampolin JUMP WORLD

1. Każda drużyna ma obowiązek wpłacenia kaucjiwysokości 200 zł/50 euro. Płatność gotówkądniu przyjazduBiurze Zawodów. Jeżeli drużyna zwróci miejsce zakwaterowania bez szkód zwrot kaucji nastąpi ostatniego dnia turniejuniedzielę.

1. System rozgrywek:

Turniej zostanie rozegrany w czterech kategoriach wiekowych U-10, U-11, U-12, U-13.

1. System rozgrywek dla kategorii U-11, U-12, U-13.

Faza grupowa:

W każdej kategorii zagra 32 drużyny, które zostaną podzielone na 8 grup po 4 drużyny w każdej.

W grupie drużyny grają systemem „każdy z każdym”.

Faza pucharowa:

Drużyny z 1 miejsc w grupach grają między sobą o miejsca i – VIII.

Drużyny z 2 miejsc w grupach grają między sobą o miejsca IX – XVI.

Drużyny z 3 miejsc w grupach grają między sobą o miejsca XVII – XXIV.

Drużyny z 4 miejsc w grupach grają między sobą o miejsca XXV -  XXXII.

Każda drużyna rozegra w turnieju 6 spotkań (3 w fazie grupowej i 3 w fazie pucharowej).

1. System rozgrywek dla kategorii U-10.

W tej kategorii zagra 16 drużyn, które zostaną podzielne na 4 grupy po 4 drużyny w każdej.

Mecze o miejsca I-VIII

Drużyny, które w swoich grupach zajmą 1 i 2 miejsce.

Mecze o miejsca IX-XVI

Drużyny, które w swoich grupach zajmą 3 i 4 miejsce.

III. Zasady gry:

1. Obowiązują przepisy Międzynarodowej Federacji Koszykówki FIBA.
  2. System gry „Passarella” (1, 2 kwarta dwie różne piątki, 34 kwarta dowolni zawodnicy).
  3. Jeżeli drużyna liczy 12 zawodników, zawodnik ‘11’ musi być zmienionypierwszej kwarcie, zawodnik ‘12’ musi być zmienionydrugiej kwarcie.
  4. Jeżeli drużyna liczy 11 zawodników, zawodnik ‘11’ musi być zmienionypierwszej lub drugiej kwarcie kwarcie.
  5. Jeżeli drużyna liczy 9 zawodników topierwszej kwarcie gra ‘pierwsza’ piątka, natomiastdrugiej kwarcie gra 4 innych zawodników, zaś piątego zawodnika wybiera trenerprzeciwnej drużyny. Taka sama zasada obowiązujeprzypadku, gdy drużyna liczy mniej niż 9 zawodników.
  6. Czas gry: 4x8 minut.
  7. Czas gry zatrzymywany na:
  8. rzuty wolne
  9. przerwę na żądanie trenera
  10. jeżeli różnica w wyniku jest równa lub mniejsza niż 10 punktów na 2 min przed końcem meczu, to czas zatrzymywany jest zgodnie z przepisami FIBA.
  11. Czas trwania przerw:
  12. między 1 i 2 oraz 3 i 4 kwartą – 1 minuta;
  13. między połowami 2 minuty
  14. Wynik spotkania musi być rozstrzygnię
  15. Mecze zostaną rozegrane:
  16. turniej U10: kosze na wysokości 260cm - piłki nr 5.
  17. turniej U11: kosze na wysokości 260cm - piłki nr 5.
  18. turniej U12: kosze na wysokości 260cm - piłki nr 5.
  19. turniej U13: kosze na wysokości 305cm - piłki nr 6.
  20. Obowiązuje przepis Trzy (3) sekundy, Pięć (5) sekund, Osiem (8) sekund, Dwadzieścia cztery (24) sekundy (odmierzany przez sędziego boiskowego) zgodnie z przepisami FIBA.
  21. Zawodnik, który popełni pięć (5) fauli, zostanie poinformowany o tym przez sędziego i opuszcza boisko.
  22. Rzuty wolne: po pięciu (5) przewinieniach drużynykwarcie, następne karane jest dwoma rzutami wolnymi.
  23. Jeżeli zespół posiadający piłkę będzie grał „na czas” w ocenie sędziego. Sędzia zaczyna odliczanie 7 sek. wyraźnie sygnalizując to ruchem ręki oraz komunikatem „7 sekund do rzutu” w przypadku braku zegara 24 sekund.
  24. Czas dogrywki 2 min zgodnie z przepisami FIBA.
  25. W każdej kwarcie i dogrywce trener może wziąć po jednej przerwie na żądanie (time-out dla trenera wynosi 45 sek)
  26. W sytuacji gdy oba zespoły mają stroje sportowe tego samego koloru to drużyna, której nie zgadza się kolor koszulki (gospodarz jasny - gość ciemny) ubiera narzutki (znaczniki).
  27. Krycie na całym boisku z elementami podwojenia jest dozwolone.
  28. Obrona strefowa na połowie boiska jest niedozwolona. Zawodnik obrony w polu ‘3 sekund’ nie może przebywać tam dłużej niż 3 sek.
  29. Jeżeli którakolwiek z drużyn nie stawi się w ciągu 15 minut na wyznaczone spotkanie, drużynie przeciwnej przyznawany jest walkower (2 punkty dla wygranej drużyny, 0 punktów dla przegranej drużyny. w Koszpunktach 20-0 dla zwycięskiego zespołu).
  30. Składy drużyn powinny być podane do stolika nie później niż 15 minut przed meczem.
  31. Za rażące niesportowe zachowanie komisarz zawodów może wykluczyć zawodnika z
  32. Każdej drużynie przysługuje 7 minutowa rozgrzewka na boisku. w przypadku wystąpienia opóźnienia sędzia meczu może zarządzić rozpoczęcie mecz bez rozgrzewki na placu gry.
  33. Organizator zapewnia 1 zgrzewkę wody dla drużyny na mecz.
  34. Każda drużyna ma obowiązek posiadać swoje piłki na przedmeczową rozgrzewkę. Organizator zapewnia piłkę meczową.